pon: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (07.06): niehandlowa en

Zdrowie pod kontrolą

Data dodania: 7 listopada 2019

Nastała jesień! To idealny moment, by zatroszczyć się o zdrowie. W sobotę 16 listopada warto odwiedzić nasze centrum i wziąć udział w prozdrowotnej akcji, w ramach której można skorzystać z bezpłatnych badań medycznych.
Zdrowie pod kontrolą to finałowe wydarzenie Tygodnia Zdrowia – ogólnopolskiej akcji profilaktycznej, prowadzonej w 17 miastach Polski przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Celem inicjatywy jest ułatwienie społeczności lokalnej dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej.

 

16 listopada w naszym centrum będzie można skorzystać z darmowych badań i porad medycznych. Tego dnia do dyspozycji klientów zostanie oddanych szereg stoisk, gdzie osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat profilaktyki nowotworowej oraz dietetyki. Podczas akcji realizowane będą m.in. pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi oraz analiza masy ciała. Nie zabraknie stanowisk, na których będzie można zbadać wzrok lub dowiedzieć się, jak poprawnie zbadać piersi. Odbędą się też pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Chętni będą mogli zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych, m.in. zabawę edukacyjną w „Szpital Pluszowego Misia”.

 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.

 

Akcja Zdrowie pod kontrolą  odbędzie się 16 listopada w godzinach 10.00-18.00.
Zapraszamy!