śr: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (16.08): niehandlowa en

Zaproszenie na wernisaż twórczości Stanisława Horno-Popławskiego

Data dodania: 13 lutego 2020

Zapraszamy na wernisaż wystawy z okazji trzecich urodzin Bydgoskiego Centrum Sztuki, który odbędzie się 25 lutego o 18:00.

Na wystawie pokażemy fragment naszej kolekcji rzeźb Stanisława Horno-Popławskiego. Przyjrzymy się bliżej jego twórczości pomnikowej. Rzeźbom towarzyszyć będą zdjęcia i wycinki prasowe z archiwum artysty.

Stanisław Horno-Popławski (1902-1997)
W Warszawie Hornowskim symbolem jest pomnik Adama Mickiewicza – swoiste art deco wdzierające się niejako w siermiężny klimat socjalizmu Pałacu Kultury Nauki i Sztuki. Rzeźbiarski Białystok to perfekcyjne Praczki – najbardziej charakterystyczny element miejskich Plantów. Gdzieś w cieniu Praczek kryją się inne dowody geniuszu Horno: Chrystus na ołtarzu głównym, Matka Boska w ołtarzu zewnętrznym i Chrystus Dobry Pasterz na galerii dziedzińca kościoła św. Rocha. W Słupsku Horno-Popławski pozostawił po sobie pomnik Karola Szymanowskiego, w Bydgoszczy – monument Henryka Sienkiewicza w parku Jana Kochanowskiego oraz Pomnik Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego.

 

Stanisław Horno-Popławski
wystawa rzeźb Stanisława Horno-Popławskiego z kolekcji Bydgoskiego Centrum Sztuki będzie dostępna dla odwiedzających w terminie 25.02 – 14.03.2020

wernisaż 25/02 18:00
finisaż podczas 3. urodzin BCS 14/03

Lokalizacja najemcy

Piętro

Legenda

Bankomat
Infopunkt
pokój rodzica z dzieckiem
toaleta dla niepełnosprawnych
darmowe wifi na terenie całego obiektu
poidła dla psów
kącik zabaw dla dzieci
winda
stacja naprawy rowerów
stojaki rowerowe