sob: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (17.10): niehandlowa en

Z okazji Dnia Białej Laski zapraszamy na wystawę (NIE) WIDZĘ

Data dodania: 6 października 2021

Już od 13 października w naszym mieście trwać będą obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski: „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. Celem akcji jest kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych, przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych wzrokowo.

 

Międzynarodowy Dzień Białej Laski to święto osób niewidomych i niedowidzących obchodzone corocznie 15 października od 1964 roku. Mówiąc o tym święcie warto również przypomnieć Konwencję o prawach osób niepełnosprawnych (przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 13 grudnia 2006 r.)

 

Jest ona pierwszym międzynarodowym aktem prawnym, który odnosi się kompleksowo do osób niepełnosprawnych. Ma ona przyczynić się do poprawy ich sytuacji poprzez umożliwienie im rzeczywistego korzystania ze wszystkich praw człowieka i podstawowych wolności na równi z innymi osobami. Polska ratyfikowała konwencję w 2012 r. – została ona podpisana przez Prezydenta RP w dniu 6 grudnia 2012 r.

 

W tegorocznej edycji akcji można uzyskać certyfikat:
,,SZKOŁY PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM”
,,PLACÓWKI PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM”
,,PRZEDSZKOLA PRZYJAZNEGO OSOBOM NIEWIDOMYM”

 

Zachęcamy do wzięcia udziału i zapoznania się ze szczegółami kampanii społecznej na: https://www.braille.bydgoszcz.pl/mdbl

 

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus serdecznie zapraszają w dniach 15 – 22 października na wystawę z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski ,,JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!” 2021, która zlokalizowana zostanie na parterze centrum handlowego Focus w Bydgoszczy, obok salonu Douglas.