ul. Jagiellońska 39-47, 85-097 Bydgoszcz

wt: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (30.06): handlowa

English Українська

Wystawa z okazji 100-lecia sportu żużlowego w CH Focus!

Data dodania: 22 marca 2023

Zapraszamy na wystawę z okazji 100-lecia sportu żużlowego do Focusa! Prezentowane na wystawie obiekty pochodzą z kolekcji między innymi Pana Macieja Gralaka, zdjęcia z kolekcji Pana Jarosława Pabijana oraz kolekcji Pana Johna Somerville’a. Bilety na wystawę 100 lat sportu żużlowego dostępne są do kupienia na eBilet.pl. Możliwość zakupu biletu online lub w kasie wystawy (płatność możliwa wyłącznie kartą płatniczą).

 

Bilet normalny – 39 zł

Bilet ulgowy – 29 zł

Bilet rodzinny (2+2) – 99 zł

 

*Rabat -10 zł po okazaniu biletu na Kryterium Asów.

 

 

 

O wystawie 100-lecie sportu żużlowego

Sport żużlowy jest bardzo popularny w Polsce. To dyscyplina sportu, która rozgrzewa do czerwoności fanów, zasiadających licznie na trybunach stadionów. To własnie w tej chwili, najlepszym żużlowcem świata jest Polak, Bartosz Zmarzlik, który złoty medal wieszał na szyji już trzykrotnie.

Na wystawie poświęconej setnej rocznicy wynalezienia sportu żużlowego, pokazane zostaną historyczne motocykle należące do najlepszych żużlowców w historii. Ponadto odwiedzający będą mieli możliwość zapoznać się z najciekawszymi historiami speedwaya, o których do tej pory mogli nie słyszeć. Specjalne ekspozytory, na których będzie można znaleźć najważniejsze daty w historii speedwaya, ciekawostki, o których do tej pory można było nie słyszeć. Ścianki poświęcone Polonii Bydgoszcz oraz najznamienitszym zawodnikom w historii.

Żużel,  czyli czarny sport, to nie tylko radość i zwycięstwa, to także kontuzje i ciemne strony, ale jednocześnie niezwykle inspirujące i pasjonujące. Wierzymy, że dzięki tej wystawie, odwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy pływali statkami, by dostać się z jednego miejsca na drugie. Pasjonujące historie, zabytkowe motocykle oraz najnowoczesniejsze technologie, pozwalające poczuć żużel z ubiegłego wieku.

 

Wystawa zlokalizowana będzie w lokalu na parterze galerii obok salonu Vistula. Czynna od 26 marca do 23 kwietnia w godz. 12:00 – 20:00.