śr: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (16.08): niehandlowa en

Wystawa Postacademism – Anna Niestatek & Maciej Zakrzewski w Bydgoskim Centrum Sztuki

Data dodania: 8 czerwca 2020

16.06.2020 r. – 11.07.2020 r.

POSTACADEMISM – Anna Niestatek & Maciej Zakrzewski

Bydgoskie Centrum Sztuki, ul. Jagiellońska 47

bcs.bydgoszcz.pl

 

Artystka postanowiła przymierzyć sylwetki i historie najznamienitszych przedstawicielek akademizmu w sztuce i muzyce.  Tym samym zmierzyć się z tonalnością, sztywnym kanonem piękna sugerowanym przez zastałe w swych przekonaniach szkoły i uczelnie artystyczne oraz media. Dokonuje rozpoznania i retrospekcji, rozkładając możliwe do przybrania formy akademizmu na czynniki pierwsze. W gronie przymierzonych znalazły się min. Maria Callas, Grażyna Bacewicz, Frida Kahlo, Camille Claudel czy Sylvia Plath.

Wystawa obejmować będzie serię fotografii będących pastiszem kultowych, najbardziej zakodowanych w umyśle odbiorców klatek fotograficznych, wykonanych w technice natychmiastowej (polaroid peel-apart film oraz sx-70) oraz przy użyciu klasycznych materiałów światłoczułych (średni format). Na ekspozycję złożą się także instalacje oraz obiekty.

Anna Niestatek /fontAnna/ (rocznik 1991) – artystka dźwiękowa, wokalistka, dyrygentka, performerka, eksperymentatorka, autorka instalacji, poszukiwaczka indywidualnych, awangardowych form ekspresji wokalnej. Inspiracją w jej działaniach artystycznych jest metoda pracy „Voice and Body” Zygmunta Molika oraz praca organiczna. W twórczości solowej jako medium wykorzystuje głównie głos i ciało. Współpracuje z muzykami sceny niezależnej. Współtworzy zespół Salimara, prowadzi i dyryguje Bydgoską Orkiestrę Improwizowaną. Jest autorką koncepcji laboratoriów badania ciała i głosu w improwizacji oraz pieśni z różnych regionów świata.

Absolwentka Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej w klasie śpiewu i dyrygentury. Studentka kierunku Intermedia na ASP w Gdańsku oraz UAP w Poznaniu.

Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

https://soundcloud.com/user-70716070

https://vimeo.com/user107594699

 

Maciej Zakrzewski (rocznik 1983)  – fotograf, aktor, muzyk, nauczyciel, podróżnik, Absolwent Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (UAM). W szczególności i najchętniej fotografuje teatr, taniec oraz szeroko rozumiane działania performatywne. Pięciokrotny finalista oraz zeszłoroczny laureat głównej nagrody w Konkursie Fotografii Teatralnej, organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, laureat Medalu Młodej Sztuki “Głosu Wielkopolskiego” 2018 r. Zamieszkały w Poznaniu, tworzy na terenie całego kraju.

www.foto-teatr.pl

 

Wystawę zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

Lokalizacja najemcy

Piętro

Legenda

Bankomat
Infopunkt
pokój rodzica z dzieckiem
toaleta dla niepełnosprawnych
darmowe wifi na terenie całego obiektu
poidła dla psów
kącik zabaw dla dzieci
winda
stacja naprawy rowerów
stojaki rowerowe