ul. Jagiellońska 39-47, 85-097 Bydgoszcz

wt: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (30.06): handlowa

English Українська

Ciche godziny

Data dodania: 10 marca 2023

Chcemy być miejscem przyjaznym i otwartym dla wszystkich gości. Od 1 marca przestrzenie naszego centrum staną się bardziej dostępne dla osób w spektrum autyzmu i z zaburzeniami sensorycznymi. Wraz ze sklepem Carrefour Market organizujemy akcję „Godziny ciszy pomagają”, oferując możliwość robienia zakupów w warunkach sprzyjających klientom nadwrażliwym na bodźce zewnętrzne.

 

Dla osób w spektrum oraz ich bliskich, każdy dzień jest wyzwaniem. Osoby z autyzmem mogą być min. wrażliwe na hałas i ostre światło. Bodźce zewnętrzne utrudniają im swobodne zakupy, a przebywanie przez dłuższy czas w głośnym miejscu może powodować zmęczenie i rozdrażnienie. W celu poprawy komfortu dla osób, które w odmienny sposób odbierają świat coraz więcej placówek w całej Polsce wprowadza „ciche godziny”.

 

„Godziny ciszy pomagają” w skupieniu. To z kolei społeczna inicjatywa naszego Centrum, Carrefour Market oraz lokalnych placówek – Pierwszego Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego dla Dzieci z Autyzmem Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział w Bydgoszczy oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla Dzieci z Zaburzeniami Rozwojowymi przy ul. Śniadeckich w Bydgoszczy – na rzecz osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz wyzwaniami rozwojowymi, w tym zaburzeniami sensorycznymi. Jej celem jest budowanie świadomości autyzmu i zwrócenie uwagi na wyzwania, z jakimi mierzą się każdego dnia.

My nie uczymy dziecka, pomagamy mu zrozumieć świat i być blisko – to motto przedszkola i szkoły.

 

Dlatego codziennie w godzinach od 9.00 do 10.00 będziemy ograniczać ostre i mrugające światła, wyeliminujemy komunikaty głosowe, przyciszymy muzykę i telewizory. Wszystko po to, aby pomóc osobom z autyzmem zrobić zakupy w komfortowych dla nich warunkach.