Dołącz do klubu #maszokazje

ul. Jagiellońska 39-47, 85-097 Bydgoszcz

pon: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (21.08): niehandlowa

English Українська

Wielki Dzień Pszczół w CH Focus

Data dodania: 28 lipca 2022

Przed nami najsłodsza sobota w roku! Po raz trzeci zapraszamy na wspólne świętowanie Wielkiego Dnia Pszczół, połączone z pierwszym w tym roku miodobraniem z własnej pasieki. Już w sobotę z myślą o małych, skrzydlatych przyjaciołach, w naszym Centrum odbędzie się słodki dzień z natury! W programie królować będą atrakcje związane ściśle z miodem – animacje, gry i konkursy z nagrodami, a także pszczela wystawa i warsztaty małego pszczelarza. Sobotnia impreza połączona będzie z miodobraniem! Klienci, którzy w tym dniu zrobią zakupy na kwotę minimum 50 zł otrzymają słoiczek słodkiego miodu z naszej pasieki!

 

Wielki Dzień Pszczół to święto obchodzone 8 sierpnia, którego celem jest ochrona tych owadów przed wyginięciem. Święto pszczół powstało po to, aby dzielić się wiedzą i przypominać nam o niezastąpionej roli jaką zapylacze pełnią w całym środowisku oraz o zagrożeniu ich wyginięciem. W tej ogólnopolskiej akcji bierze udział także nasze Centrum, które od kilka lat jest dla pszczół domem. W 2019 r. na naszym dachu zamieszkało w pasiekach 360 tysięcy pszczół. W sześciu ulach owady znalazły schronienie i warunki do rozwoju, za co odwdzięczają się dobrymi zbiorami wielokwiatowego miodu.

 

Wielki Dzień Pszczół będzie obfitował w bezpłatne atrakcje. Dla najmłodszych przyjaciół pszczół zaplanowano animacje, inspirujące warsztaty, ciekawe zabawy, konkursy i wiele innych rozrywek.

 

Niezwykły, ciekawy świat owadów przybliży nam pszczela wystawa, podczas której będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu pszczół oraz ich budowie. Do dyspozycji gości będzie strefa foto w pszczelej scenerii, w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Do dyspozycji dzieci będzie kącik artystyczny oraz stanowisko edukacyjne młodego ekologa.

 

Sobotni event będzie doskonałą okazją dla najmłodszych do spotkania z sympatyczną Pszczółką Fokusią oraz miejskimi maskotkami – Bydgusią i Bydgusiem. Dodatkowo, w ramach współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszcz, dla gości udostępniona zostanie gigantyczna gra planszowa oraz ekokoło; za udział w konkurencjach uczestnicy otrzymają ekologiczne nagrody.

 

Akcji towarzyszyć będzie miodobranie! Każda osoba, która w tym dniu zrobi zakupy na kwotę minimum 50 zł, po zarejestrowaniu paragonu w punkcie obsługi promocji, otrzyma słoiczek najsmaczniejszego miodu z naszej pasieki! Partnerami akcji są Urząd Miasta Bydgoszcz, Czysta Bydgoszcz oraz Pszczela Ścieżka w Bydgoszczy.

 

Akcja odbędzie się 6 sierpnia, w godzinach 11:00 – 19:00, na parterze obok sklepu Smyk.

 

Serdecznie zapraszamy!