pon: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (07.06): niehandlowa en

Spotkania sztuki i psychoanalizy Poruszenia Na Łączach w BCS

Data dodania: 20 kwietnia 2020

Pragniemy Państwa zaprosić na Poruszenia, czyli drugie spotkanie sztuki i psychoanalizy. Będzie to okazja do dyskusji wokół prezentowanej w Bydgoskim Centrum Sztuki wystawy rzeźb Stanisława Horno -Popławskiego. Spotkanie pozwoli nam na podzielenie się z innymi odbiorem, rozumieniem i skojarzeniami wokół przedstawianych dzieł.
Myślimy o „Spotkaniach…” jak o możliwości pobycia razem we wspólnej przestrzeni między dziełem a nieświadomością każdego z nas. Jesteśmy przekonane, że przez całe życie zwracamy się ku innym. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w twórczości artystycznej. Uważamy, że w sztuce są pokazywane i twórczo przekształcane procesy, które zachodzą w każdym z nas – dzięki temu wszyscy możemy być odbiorcami.
Spotkanie odbiorcy ze sztuką jest zawsze spotkaniem nieświadomości dzieła artystycznego z naszą nieświadomością. W takiej przestrzeni może wyłonić się znaczenie, którego wcześniej nie było – PORUSZENIE.
Chcemy z Państwem porozmawiać o sztuce jako okazji do lepszego zrozumienia siebie i otaczającego świata. Zapraszamy.

Ze względu na okoliczności pandemii spotkamy się online za pośrednictwem platformy Zoom.

UWAGA! wstęp via ZOOM / link wkrótce na naszym FB https://www.facebook.com/events/2541078439553580/ i stronie bcs.bydgoszcz.pl (wystarczy kliknąć i dołączyć do spotkania)

W razie trudności lub pytań prosimy o kontakt mailowy maria.szuster@gmail.com
Prowadzące:
ELŻBIETA MARCHLEWICZ jest psychoterapeutką psychoanalityczną, członkiem nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Wcześniej szkoliła się i pracowała w nurcie psychoterapii integratywnej. Interesuje się wczesną relacją matki z dzieckiem i wpływem przekazu transgeneracyjnego oraz jego przejawami w pracy psychoterapeutycznej. Pracuje z osobami dorosłymi i parami.

MARIA SZUSTER jest psychoterapeutką psychoanalityczną i superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz kandydatką Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i parami. Interesuje się możliwościami badania nieświadomości oraz zjawiskami z pogranicza psychoanalizy i codziennego funkcjonowania.

Poruszenia Na Łączach
spotkania sztuki i psychoanalizy

spotkanie online wokół wystawy Stanisława Horno-Popławskiego
25/04 (sobota), 14:00-15:30

prowadzenie: Elżbieta Marchlewicz i Maria Szuster

Lokalizacja najemcy

Piętro

Legenda

Bankomat
Infopunkt
pokój rodzica z dzieckiem
toaleta dla niepełnosprawnych
darmowe wifi na terenie całego obiektu
poidła dla psów
kącik zabaw dla dzieci
winda
stacja naprawy rowerów
stojaki rowerowe