ul. Jagiellońska 39-47, 85-097 Bydgoszcz

śr: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (26.05): niehandlowa

English Українська

Rodzinnie, aktywnie i z misją – wystawa zdjęć.

Data dodania: 13 maja 2024

Zapraszamy serdecznie na wyjątkową wystawę fotografii Fundacji Sportolubni! Ekspozycję można oglądać od 13 maja do 31 maja na parterze galerii w pobliżu Cukierni Sowa. Zdjęcia pokazują prawdziwą pasję i sportową radość podopiecznych organizacji. Fundacja przedstawia zbiór ujęć z różnorodnych imprez sportowych, które odbywały się w Bydgoszczy w latach 2021-2024. To niezwykła podróż przez wydarzenia, gdzie nie tylko młodzi sportowcy zdobywali swoje tryumfy, ale także miejsca, gdzie spotykali się duchem wspólnoty, radością i wsparciem.

 

To niezwykła wystawa, która szczególnie podkreśla udział dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin. Każde zdjęcie opatrzone jest krótkim hasłem, ukazującym jak sport wpływa na ich rozwój, samopoczucie oraz relacje międzyludzkie. To nie tylko zwykłe obrazy, to historie pasji, determinacji i triumfu, które inspirują do działania.

 

Fotografie są zaproszeniem dla wszystkich do odkrycia swojej sportowej pasji, do aktywnego spędzania czasu w gronie bliskich i do budowania silniejszych więzi rodzinnych.

 

Fundacja Sportolubni, która stoi za tą inicjatywą, nie tylko promuje sport jako formę rehabilitacji, ale przede wszystkim jako drogę do aktywnego, radosnego życia. Nasza misja to szerzenie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami intelektualnymi, pokazując, że każdy może odnaleźć w sporcie swoje miejsce, pasję i sens życia.

 

Dzięki takim działaniom możemy zmieniać społeczne spojrzenie na niepełnosprawność, pokazując, że różnice nas wzbogacają, a sport jest językiem, którym wszyscy potrafimy się porozumieć. Razem możemy osiągnąć wiele, dlatego zapraszamy do oglądania zdjęć.