ul. Jagiellońska 39-47, 85-097 Bydgoszcz

wt: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (11.06): niehandlowa

English Українська

Punkt wymiany roślin w CH Focus!

Data dodania: 24 marca 2023

Zamiast wyrzucać roślinkę, przynieś ją do Punktu Wymiany Roślin zlokalizowanego w naszym centrum! To zielony azyl w środku miasta, w którym można oddać swoje kwiaty lub zaadoptować wybrane rośliny. Punkt Wymiany Roślin to pierwsze tego typu miejsce działające w bydgoskich galeriach. Czynny jest codziennie i na stałe w godzinach otwarcia centrum handlowego. Zielona strefa znajduje się na parterze galerii w pobliżu drogerii Hebe.

 

Rośliny to zieloni przyjaciele naszych domów, tarasów i ogrodów. Nie tylko upiększają i ożywiają wnętrza oraz ozdabiają rabaty, ale przede wszystkim pomagają oczyszczać powietrze w pomieszczeniach, tworzą efektowne kompozycje ogrodowe i cieszą oko relaksując, odprężając i poprawiając nasz nastrój.

 

Aby rośliny były zadbane i piękne, a przy okazji spełniały swoją rolę oczyszczaczy powietrza, potrzebują czasu, odpowiedniej pielęgnacji, wiedzy i przestrzeni do wzrostu. Rośliny pokojowe, balkonowe, hodowane w donicach czy ogrodowe mają różne wymagania co do gleby, nawadniania czy oświetlenia. Doskonale wiedzą o tym miłośnicy roślin i hodowcy, dla których największą nagrodą za pielęgnację i troskę o zielonych przyjaciół, są bujne kwiaty, okazałe owoce czy nowe szczepki. Zdarza się, że dbanie o rośliny staje się kłopotliwe lub uciążliwe, a zieloni współlokatorzy pozbawieni odpowiedniej opieki w szybkim tempie chorują i tracą na atrakcyjności.

 

Miejscem, w którym można za darmo oddać lub wziąć inną roślinę są punkty adopcyjne dla kwiatów. Tutaj można bezpłatnie pozostawić, wymienić lub adoptować roślinę. To także strefa dla miłośników kwiatów, w której mogą podzielić się szczepkami, nasionami bądź sadzonkami, które upiększą im mieszkanie, taras, balkon lub ogród. Każdy może korzystać bez ograniczeń. Na codzień o rośliny dba nasz serwis, który pielęgnuje i podlewa rośliny.

 

Jesteśmy eko, Wy też bądźcie eko razem z nami!