ul. Jagiellońska 39-47, 85-097 Bydgoszcz

śr: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (12.02): niehandlowa

English Українська

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

Data dodania: 17 stycznia 2023

 

Z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy razem ze stowarzyszeniem studentów medycyny IFMSA-Poland przygotowaliśmy dla Was warsztaty, których celem jest szerzenie wiedzy nt. czynników wpływających na rosnącą liczbę zachorowań na raka szyjki macicy oraz możliwości wczesnego wykrycia choroby i szczepień ochronnych.

 

 

W 2018 r. rak szyjki macicy został sklasyfikowany przez Global Cancer Observatory na 4. miejscu pod względem zachorowalności na świecie w rankingu chorób nowotworowych. W Polsce rocznie ponad 2000 osób słyszy diagnozę ,,rak szyjki macicy’’, a 20% chorych nie ukończyło jeszcze 45 roku życia. Ten ogromny problem może dotknąć każdą i każdego z Nas.

 

 

Projekt Pink Lips ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat raka szyjki macicy. Szczególnie w tym roku, oprócz promowania wykonywania regularnej cytologii, chcemy zachęcać młode osoby do zaszczepienia się przeciwko HPV oraz szerzyć wiedzę o wirusie i negatywnych konsekwencjach zakażenia. Wierzymy, że dzięki dużej wartości zarówno merytorycznej, jak i społecznej nasze działania stanowią idealną okazję do poszerzenia swojej wiedzy.

 

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w najbliższy piątek 20 stycznia o godzinie 16:00 (poziom 1, niedaleko Cinema City).

 

Więcej informacji na Pink Lips Project | Facebook