pon: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (07.06): niehandlowa en

Konkurs BCS “Żywa rzeźba”

Data dodania: 8 maja 2020

OGŁASZAMY KONKURS

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/2718521055044920/

 

Tussen kunst en quarantaine (w polskim tłumaczeniu „Między sztuką a kwarantanną”) to konto na Instagramie założone w przez Holenderkę Anneloes Officier. Jak sama mówi postało z nudów, kiedy razem ze swoimi pracującymi zdalnie współlokatorami chciała zrobić coś, co ich rozweseli.

 

Pomysł (chociaż nie oryginalny, bo w „żywe obrazy” bawili się już francuscy arystokraci w XVIII wieku) okazał się być strzałem w dziesiątkę. Zainspirował między innymi Muzeum Getty do rzucenia swoim fanom wyzwania polegającego na odtworzeniu i sfotografowaniu dzieł sztuki z ich muzealnej kolekcji.

 

 

ZADANIE KONKURSOWE

 

Dzieła wybierane przez uczestników zabawy to przede wszystkim obrazy, dlatego w naszym konkursie zadanie polega na odtworzeniu wybranej przez siebie rzeźby.

 

Zdjęcia przedstawiające oryginalną rzeźbę i Waszą wersję prosimy publikować na stronie wydarzenia. (https://www.facebook.com/events/2718521055044920/)

 

Konkurs nie ma ograniczeń wiekowych.

 

NAGRODY | Każdy uczestnik otrzyma od nas wejściówkę na VR “Kamienny ogród Stanisława Horno-Popławskiego”. Zwycięzcy otrzymają od nas audiobook książki “Myślenie kamieniem” Romana Konika opowiadającą o życiu i twórczości Horno-Popławskiego oraz gadżety związane z Bydgoskim Centrum Sztuki. Dla najmłodszych zwycięzców przygotowaliśmy zestawy artykułów plastycznych. Oprócz tego najciekawsze prace opublikujemy również w naszym Builetynie rzeźby, który planujemy wydać jesienią tego roku 📖

 

Regulamin konkursu: https://tiny.pl/7mbtd

 

Zapraszamy do zabawy!