pt: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (05.12): niehandlowa en

Focus Ice Swimming Bydgoszcz Festival 2021 – odbierz pakiet startowy

Data dodania: 24 listopada 2021

Odbierz pakiet startowy Focus Ice Swimming Bydgoszcz Festival 2021 w naszym centrum handlowym!

Specjalnie dla wszystkich uczestników już w piątek 26 listopada w godzinach 14:00-21:00 zorganizowane zostanie biuro zawodów.

Zapraszamy do punktu zlokalizowanego pomiędzy sklepami Reserved Kids oraz Solar (naprzeciwko Smyka).

 

 

O wydarzeniu.

Ice Swimming Bydgoszcz Festival, czyli jedna z największych imprez zimowego pływania w Polsce.

 

W sobotę, 27 listopada podczas Ice Swimming Bydgoszcz Festival zmierzy się około 300 zawodników. Imprezę niezmiennie od lat wspiera miasto Bydgoszcz. W tym roku do grona kluczowych partnerów dołączyło Centrum Handlowe Focus. Zawody w zimowej odmianie pływania odbywają się przy Wyspie Młyńskiej od 2018 roku. Z roku na rok impreza zyskuje coraz większe grono zwolenników, którzy docierają do Bydgoszczy z – dosłownie – terenu całej Polski. Nie inaczej ma być w tym roku – na listach startowych znajduje się już ponad 240 uczestników, a to nie koniec, bo pod adresem www.iceswimming.pl nadal prowadzone są zapisy.

 

 

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników pięć wymagających dystansów indywidualnych oraz – ponownie – zaplanowali rywalizację sztafet. Najkrótszy, sprinterski dystans to 100 metrów, a kolejne to 250, 450, 750 (to nowość) oraz królewski dystans 1000 metrów. Sztafety będą rywalizowały w czteroosobowych zespołach. Każdy z jej członków będzie miał do przepłynięcia wspomniane już 100 metrów. Wszystkie wyścigi będą odbywały się w Brdzie na

wysokości Wyspy Młyńskiej – od mostu Jana Kiepury do mostów Solidarności.

 

 

To już trzecia edycja zawodów Ice Swimming Bydgoszcz Festival, podczas których zawodnicy rywalizują w zimnych wodach rzeki Brdy!

Sponsorem głównym zawodów jest Miasto Bydgoszcz, partnerem – Centrum Handlowe Focus.