pon: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (01.08): niehandlowa en

Ekowarsztaty Bliżej przyrody

Data dodania: 25 czerwca 2021

Ziemię mamy tylko jedną i nikt, tak jak my sami i nasze dzieci nie zadba o nią! Zasadniczą wiedzę w tematach ekologii powinniśmy posiadać już od najmłodszych lat. Wakacje to doskonała okazja do nadrobienia zaległości poprzez zabawę i poznania wiedzy w ciekawy, interesujący sposób. We wszystkie wtorki lipca zapraszamy dzieci i rodziców na bezpłatne ekowarsztaty Bliżej przyrody. Co tydzień uczestnicy zajęć będą mieli okazję zgłębić różne tematy z zakresu wiedzy przyrodniczej. Warsztaty podzieliliśmy na 4 spotkania, każde dotyczy innego zagadnienia:

 

6 lipca – Mali ogrodnicy

Dzieci poznają narzędzia ogrodnika oraz nazwy kwiatów. Nauczą się jak poprawnie dbać oraz sadzić kwiatki. Każdy zasadzi swojego kwiatka i zabierze go do domu.

 

13 lipca – Świat owadów

Dzieci dowiedzą się jakie funkcje pełnią owady w życiu człowieka. Poznają różne gatunki i  własnoręcznie stworzą domek dla owadów z bambusa, który będą mogły umieścić w swoim ogródku, balkonie, czy też na podwórku.

 

20 lipca – Segreguj śmieci

Dzieci dowiedzą się jak ważne jest segregowanie śmieci, jaki kolor oznacza dany przedmiot użytkowy . Dowiedzą się jak wykorzystać odpady wtórne. Zapoznają się ze sposobem segregacji oraz zagrają w grę, która ułatwi zapamiętanie wszystkich informacji. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy certyfikat super ekologa!

 

27 lipca – Myślmy o przyszłości – kupujmy mądrze

Dzieci dowiedzą się jak niebezpieczne jest zanieczyszczenie środowiska oraz jak ważne są mądre zakupy i używanie przedmiotów więcej niż jeden raz. Najmłodsi samodzielnie za pomocą farbek pomalują swoje ekologiczne torby, z którymi będą mogli wybrać się na zakupy.

 

Bezpłatne zajęcia dla grup otwartych będą prowadzone od 10:00 do 18:00 co pół godziny. Każda grupa może liczyć maksymalnie 6 osób. Zachęcamy do zapisów pod numerem telefonu 501 700 174 lub mailowych na adres warsztatyfocus@x-5.pl.

 

Dodatkowo codziennie przez cały miesiąc lipiec na naszych najmłodszych klientów czeka kolorowy plac zabaw. Bawić się można w godz. 10:00 – 18:00 obok sklepu Smyk.