śr: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (27.09): niehandlowa en

Dołóż swoją cegiełkę do ULEpszania świata

Data dodania: 28 sierpnia 2020

Czy można połączyć dobry uczynek z kupowaniem? Można. ULEpszając otaczający nas świat. Z  tym przesłaniem rozpoczynamy akcję związaną z ratowaniem pszczół, a zarazem wspierającą potrzebujących. W ramach inicjatywy już 5 września mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli wesprzeć podopiecznych Fundacji Nowe Pokolenie, nabywając za symboliczną wpłatę słoiczek miodu z pasieki zlokalizowanej na dachu naszego centrum. Zebraną kwotę organizatorzy przekażą na wyposażenie sali terapeutycznej dla dzieci z szerokim spektrum autyzmu.

 

Patronat nad akcją objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pan Piotr Całbecki.

 

Pomaganie zawsze jest w cenie i może przybierać różne formy, o czym świadczy wyjątkowy projekt – adopcja pszczół – realizowany przez nasze centrum. Zakładanie pasiek na dachach budynków w miastach to bardzo ważny trend, który przyczynia się do ratowania i zwiększania populacji pszczół na świecie. Dlatego w zeszłym roku na naszym dachu pojawiła się pasieka, w której zamieszkało około 360 tysięcy pszczół. W sześciu ulach owady znalazły schronienie i warunki do rozwoju, co zaowocowało pierwszym w tym roku zbiorem wielokwiatowego miodu w postaci 90 kilogramów!

 

Uzyskane z pierwszego miodobrania ponad 300 słoiczków postanowiliśmy przeznaczyć na realizację ważnego celu społecznego. Tym przedsięwzięciem jest „Miodobranie” związane ze zbiórką funduszy na sprzęt potrzebny w rehabilitacji dzieci z autyzmem.

 

Akcja „Miodobranie” odbędzie się w sobotę, 5 września w naszym centrum na placu eventowym obok iDream. W tym dniu nasi klienci będą mogli za dowolną kwotę nabyć słoiczek miodu, wspierając w ten sposób podopiecznych Fundacji Nowe Pokolenie. Ponadto, do każdego sprzedanego słoiczka, przekażemy 10 zł na rzecz dzieci z autyzmem.

 

Więcej szczegółów na temat wydarzenia oraz oferty centrum można znaleźć na: www.facebook.com/focusbydgoszcz/