pt: 09:00 - 21:00; Najbliższa niedziela (25.10): niehandlowa en

Bądź eko na jesień

Data dodania: 14 października 2020

Weź sadzonkę za zużyty plastik! W ten nietypowy sposób zachęcamy mieszkańców do udziału w akcji nakłaniającej do segregacji odpadów. Inicjatywa zaplanowana jest 17 października, a udział w niej może wziąć każda osoba troszcząca się o środowisko. Wystarczy przynieść do naszego Centrum niepotrzebne plastikowe opakowania, aby w zamian odebrać sadzonki drzewek lub ozdobnych wrzosów. Uczestnicy otrzymają także praktyczne ekotorby.

 

Troska o środowisko naturalne zaczyna się już w miejscu zamieszkania. A o nasze otoczenie możemy zadbać na wiele sposobów. Jednym z pomysłów jest akcja „Bądź eko na jesień” zachęcająca bydgoszczan do segregowania plastikowych odpadów.

 

Już w najbliższą sobotę, w godzinach 12.00-17.00, na placu przed naszym Centrum, od strony ul. Jagiellońskiej, odbędzie się zbiórka zużytych plastików. Mieszkańcy, którzy tego dnia przyniosą niepotrzebne plastikowe opakowania w zamian za nie otrzymają sadzonki drzewek i  wrzosów, które przyozdobią jesienne balkony i domowe ogródki.

 

Każde 10 plastikowych butelek, pojemników, czy pudełek lub 20 nakrętek będzie można wymienić na roślinkę. Uczestnikom tej inicjatywy, niezależnie od przyniesionej ilości odpadów, przysługuje max. po 5 sadzonek. Do rozdania łącznie jest aż 600 sztuk roślin. Dodatkowo, partnerzy akcji przygotowali dla bydgoszczan praktyczne ekotorby.